דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות סנדוויצים

10 טיפים לסנדוויצ'ייה המושלמת

10 טיפים לסנדוויצ'ייה המושלמת

1.  משדרים מקצועיות חשוב שהלקוח ידע שהגיע למקום שמתייחס לסנדוויצ'ים שלו ברצינות. שפע חומרי גלם איכותיים, מכונת פריסה לנקניק, מגוון סלטי הבית וממרחים מיוחדים שמכינים במקום, תפריט ברור ומגוון ומוכרים אדיבים וידענים יתרמו לתדמית המקצועית.

 

2.  משדרים חמימות ריחות של לחמים טריים שנאפו זה עתה, עיצוב מזמין, תצלומי סנדוויצ'ים או חומרי גלם, תאורה חמה ומחמיאה – כל אלה יתנו ללקוח תחושה של בית וירחיקו תחושה מתועשת. אפיית לחמים במקום מעצימה את חוויית הטריות והחמימות. הבליטו את מיקומו של התנור ו/או הציגו את הלחמים הטריים במקום מרכזי, בגובה עיני הלקוח.

 

3.  לא מתפשרים על ניקיון זה נכון לכל בית אוכל, אבל כאן אתם עובדים מול עיני הלקוח ומכינים סנדוויצ'ים "עבודת יד". ולכן המקום צריך להיות בוהק ומצוחצח. חשוב להקפיד על מדי עבודה נקיים ומעומלנים, כיסוי ראש ו/או שיער אסוף, ורצוי מאוד לעבוד עם כפפות.

 

4.  שומרים על הזהות שאלו את עצמכם: מהו אופייה של הסנדוויצ'ייה שלכם? מהו מקור ההשראה – מעדנייה ברומא או בפריז? דלי ניו יורקי? בית טבע? ואולי דווקא דוכן שוק במרקש או באיסטנבול? הדבר יבוא לידי ביטוי הן בעיצוב המקום והן בדגשים בתפריט.

 

5.  עובדים על כל החושים בניגוד לרוב המסעדות או לבתי הקפה המטבח שלכם נמצא מול עיני הלקוח, והפיתוי מתחיל עוד לפני הביס הראשון. חומרי הגלם הם התפאורה היפה ביותר – נקניקים תלויים, חריצי גבינה, סלסילות לחמים, צנצנות כבושים וממרחים, ירקות טריים, חמוצים ושמנים.

 

6.  יוצרים גיוון סנדוויצ'ייה טובה חייבת לתת מענה למגוון רחב ככל האפשר של לקוחות וצרכים – כריכי ארוחה מסיביים לצד כריכי ביס, אפשרות לחצי כריך, כריכים שיכולים לשרוד כמה שעות, כריכים לילדים ולאלה המקפידים על משקלם.

 

7.  מקשיבים ללקוח נכון, עמלתם קשה ליצור את השילובים המושלמים בין לחמים למליות, אבל יש מקום לגמישות. השמיטו או הוסיפו רכיב לפי בקשת הסועדים. מצד שני אם לדעתכם המרכיבים לא יעבדו היטב יחד, המליצו בעדינות על חלופות. אחרי הכל אם הסנדוויץ' לא יהיה מוצלח, הלקוח לא יזכור שהוא זה שיתעקש על ההרכב המסוים.

 

8.  מספרים סיפור תפריט הסנדוויצ'ים שלכם לא רק מציג את ההיצע אלא גם מבצע את אקט המכירה – השקיעו בטקסט קולח אך מפתה. העניקו לכמה מן הסנדוויצ'ים המובילים שלכם שמות מיוחדים וזכירים, למשל שם של אדם או מקום שבהשראתו נוצר הסנדוויץ'. גם אם יש לכם תפריט מודפס, הוסיפו לוח שבו תופיע רשימת הסנדוויצ'ים המתחלפים ויודגשו המיוחדים. זה מוסיף לתחושת הטריות והמיידיות.

 

9.  משדרים עונתיות שלבו לצד התפריט הקבוע סנדוויצ'ים המבוססים על ירקות עונתיים והתחשבו גם במזג האוויר. לא בטוח שבשיא הקיץ הלקוח יתעניין בסנדוויץ' חם עם תבשיל בשר.

 

10.  נותנים כבוד לאריזה שקיות ניילון מחוץ לתחום. נייר אריזה מיוחד ושקיות נייר ייטיבו עם הסנדוויץ' וישדרו מקצוענות. כדאי להשקיע באריזה ממותגת.