דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות סנדוויצים

כל העולם סנדוויץ’

כל העולם סנדוויץ’

כאשר ג’ון מונטגיו, הרוזן מסנדוויץ’, ביקש מן המשרת שלו שיביא לו את ארוחת הצהריים בתוך שתי פרוסות לחם (כדי שלא יצטרך לקום משולחן הפוקר), הוא לא שיער שברבות הימים יהיה שמו מזוהה עם אחד המאכלים הפופולריים ביותר בעולם.

הרעיון לעטוף ארוחה בתוך לחם לא נולד באנגליה של המאה ה-18. הקונספט קדום בהרבה, ואפשר למצוא לו הדים אפילו במקורות היהודיים, למשל במנהג לכרוך אוכל בין שתי מצות בליל הסדר, אך אין ספק שהסנדוויצ’ים הגיעו לשיא פריחתם במאה ה-20 והפכו לאחת מצורות האכילה הפופולריות ביותר. בכל ארץ הסנדוויצ’ים לבשו צורה אחרת, שהלמה את המנהגים הקולינריים המקומיים. הבריטים מגישים את כריכוני המלפפונים המעודנים כחלק מתה המנחה המסורתי שלהם; הגרמנים מטמינים בתוך לחמנייה את המאכל הלאומי – נקניקייה וכרוב כבוש; הצרפתים מחברים בין הבגט לבין הגבינות והנקניקים המשובחים שארצם התברכה בהם; הסקנדינבים עורכים ארוחות שלמות על טהרת הסנדוויצ’ים הפתוחים עם מיני דגים כבושים ומלוחים – גאוות ארצם. הסנדוויצ’ים הגיעו עד המזרח הרחוק, לווייטנאם. שם, בהשפעה של הכיבוש הצרפתי, הפכו כריכי בגט ממולאים בתבשילי בשר ועוף למאכל רחוב נפוץ. אבל אלופי הסנדוויצ’ים הם ללא ספק האמריקאים, החתומים על כמה מן הסנדוויצ’ים המפורסמים ביותר, החל בהמבורגר בלחמנייה ועד כריכי הדלי הניו יורקיים עם ערימות של פסטרמה וקורנדביף ומלפפון כבוש בצד. והרשימה עוד ארוכה, מרשימה וטעימה.

אבל בואו נקפוץ רגע אלינו. הישראלים הם כידוע חובבי לחם, שישמחו להכניס לתוכו כל מאכל. לכן החיבור לסנדוויצ’ים היה טבעי וברור. במשך שנות קיומה של המדינה נוצרו מסורות סנדוויצ’ים מקומיות, החל בטוסט הגבנ”ץ האהוב ועד לסנדוויצ’ים אתניים (סביח, סנדוויץ’ טונה). מהפכת הגורמה של העשורים האחרונים הביאה בשורה חדשה גם בתחום הסנדוויצ’ים. השינוי נבע קודם כל משיפור באיכות הלחם ובמגוון מוצריו. גם המליות עברו שדרוג עם גבינות בוטיק, ממרחים, ירקות עליים, כבושים איכותיים ועוד.

כיום סנדוויץ’ איכותי וטרי שמכינים במקום הוא חלק בלתי נפרד מן התפריט של כל בית קפה. הכריכים מוגשים לארוחת הבוקר, מוצעים כחלופה קלילה לארוחת צהריים ומהווים חלק ממערך נשנושים או טאפאס לצד משקאות חריפים. גם במעדניות ובחנויות מזון מתמחות מכינים סנדוויצ’ים מהמוצרים הנמכרים במקום – גבינות, נקניקים, ממרחים תוצרת בית ועוד. וכמובן – כמעט בכל שכונה אפשר למצוא את הסנדוויצ’ייה המתמחה, שבעליה מכירים את העדפות של הלקוחות שלהם ומכינים להם באהבה סנדוויצ’ים מיוחדים ואישיים. מן הצד השני מתחזק טרנד הסנדוויצ’ים בחדרי האוכל של מקומות עבודה ובמזנונים במקומות ציבוריים. זה רק טבעי, שכן מדובר בשילוב אופטימלי בין מהירות הכנה ונוחות לטריות ואנינות. ובאמת, כריך שהוכן מלחם טרי שנאפה במקום ומשלב בתוכו נקניקים, גבינות וממרחים וגם ירקות טריים הוא לא רק תאווה לחך אלא מהווה ארוחה מזינה ובריאה.

 

אצלנו הטרנד כבר בעיצומו!