דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות אפייה

הייטק בעולם האפייה

הייטק בעולם האפייה

ביקור במפעל בונז'ור מגלה את סוד ההכנה של מגוון המאפים לבתי-קפה ומסעדות, המיוצרים בשתי טכנולוגיות: מוצרים אפויים-קפואים, הדורשים חימום קצר בטמפרטורה נמוכה ומוצרים קפואים, הדורשים הפשרה, התפחה ואפייה מלאה

בהתלבטות של מסעדנים רבים, מהי נקודת האיזון הנכונה בין "חדוות היצירה" לבין "גאוות הבעלות" (כפי שהטיבה להגדיר זאת מנחת הטלוויזיה האמריקנית, סנדרה לי, החתומה על פילוסופיית הבישול  "עשה זאת חצי בעצמך (Semi-Homemade)) ובמנעד שבין טרי, קפוא או אפוי חלקי, בונז'ור, באמצעות אסם נסטלה פרופשיונל, החטיבה המקצועית של קבוצת "אסם", עושה לרבים מהמסעדנים את החיים הרבה יותר קלים וארוזים למופת - מיני מאפי חמאה, קרואסונים חלביים, לחמי מחמצת, בגטים איכותיים, לחמניות בריוש - הכל נכנס לתנור ויוצא ממנו חם, טרי ובניחוח מפתה.

בונז'ור מציעה את מגוון המאפים הרחב לבתי-קפה ולמסעדות בשתי טכנולוגיות עיקריות: מאפים אפויים -חלקית, הדורשים חימום קצר בלבד בטמפרטורה נמוכה, וטכנולוגיית מאפים קפואים, הדורשים הפשרה, התפחה ואפייה. לכל אחת מהטכנולוגיות יתרונות משלה וכל מסעדן יכול להתאים את המוצרים לצורכי בית העסק שלו. למשל, מוצרי אפוי-קפוא מאפשרים קיצור משמעותי של זמן ההכנה ויחד עם זאת מאפשרים לכל שף להוסיף את הטאץ' הייחודי שלו. בטכנולוגיה זו כל בית עסק נהנה ממרחב פעולה וממרחב החלטה לגבי הצורה הסופית של המוצר, לגבי גודלו הסופי, הציפוי החיצוני שלו, צורת החיתוך וכן הלאה. כך למעשה, הוא יכול לבדל עצמו ממתחריו בדרכו הייחודית.

לעומת זאת, מוצרי בונז'ור בטכנולוגיית "אפוי חלקי" מאפשרת למסעדן להגיש לחמים טריים שנאפו במקום וליהנות מרמת שביעות רצון גבוהה של הלקוחות במינימום מאמץ, עם חיסכון משמעותי בזמן ובאנרגיה לצד זמינות גבוהה, אחידות, צמצום פחתים ואולי הכי חשוב - ללא תלות בספקים חיצוניים ובאמצעות כך להגיש מוצרים טריים 24/7 בכל זמן ובכל מקום.

בונז'ור משקיעה מדי שנה משאבים רבים בקווי ייצור מתקדמים. ולכן, זה ככל הנראה לא מיקרי שהמפעל החדש, בקריית גת, התמקם בסמוך למפעל ההיי-טק "אינטל" והוא מקרין חדשנות ומקצועיות לא פחות מהשכן הנוצץ. במסגרת זאת, הוסף לפני כחצי שנה במפעל קו חדשני ללא כל מגע אנושי של לחמים העוברים תפיחה מלאה לקבלת ג'בטות טעימות עם בועות אוויר מתאבנות.

בונז'ור מעמידה את נושא הבטיחות והאיכות בראש סדר העדיפויות. במסגרת זו, מקפידה החברה על עמידה בתקני אבטחת האיכות המחמירים ביותר, התואמים את הסטנדרטים הבינלאומיים ואת הסטנדרטים המחמירים של חברת האם Nestle. ההקפדה על חומרי גלם איכותיים במיוחד, על אבטחת איכות לפי התקן המחמיר ביותר של Nestle העולמית, ת"י ISO 22000 וההקפדה על בטיחות המזון מקבלת עדיפות עליונה עם יישום מרשים של מערכת בטיחות מזון כולל גלאי מתכות.  

תהליך הפיתוח של מוצר חדש מתחיל בדרך כלל בזיהוי צורך חדש בשוק, בטרנד ולעתים על בסיס דרישת לקוחות המגדירים את צורכיהם. "אסם נסטלה פרופשיונל" יחד עם צוות מקצועי בבונז'ור, הכולל שפים, שף קונדיטורית, טכנולוגים ומומחים בתחומים שונים, מפתחת את המוצר הנדרש תוך בחינת האפשרויות השונות החל מבחירת חומרי גלם איכותיים, סוג הטכנולוגיה האופטימלית לייצור המוצר  וכלה ברכישת ציוד ייעודי.

פיתוח מוצרי המאפה לעולם המסעדנות משלב דו-שיח מתמיד עם שפים מובילים במטרה להעניק מענה מדויק לצרכים שעולים מהשטח ובכדי לאפשר ללקוח הסופי ליהנות ממאפים באיכות גבוהה במיוחד ובכך לסייע למסעדן לייצר, בעבור סועדיו, חוויה של טריות. לאחרונה פיתחה בונז'ור, באמצעות צוות הטכנולוגיה והפיתוח, קו מוצרים על בסיס בצקים רווי מים ומחמצת עם אפייה מסורתית בסגנון צרפתי על תנורי אבן, המאפשר למסעדנים להגיש לחם תעשייתי המחקה בדיוק רב את הלחמים המסורתיים הפופולאריים כל כך, לצד פיתוח קו מוצרי מאפה חלביים באיכות מעולה ובטעם חמאה משובחת.

מעל דלת הכניסה לאולמות הייצור המתקדמים במפעל בונז'ור בקרית-גת תלוי שלט ענק, שקשה לפספס, המציג את חזון החברה, "להיות מותג המאפה המוביל בישראל". בהמשכו נוספה שאלה "ומה זה אומר לגבי?" התשובה מאד ברורה. "מה שמייחד את האנשים בבונז'ור ואת המפעל הזה שהוא כמו משפחה, וזה בא לידי ביטוי במסירות ובנכונות להצטיין.