דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות פיצה

פיצה של חורף, פיצה של קיץ

פיצה של חורף, פיצה של קיץ

תפריט עונתי הוא הדרך הטובה ביותר לנצל חומרי גלם עונתיים וליצור אצל הסועד חוויה מיוחדת. גם הפיצות שאתם מגישים יכולות לזרום עם העונות.

חורף – פיצות חורפיות הן עשירות, מנחמות ואפילו קצת כבדות בדומה לתבשילי חורף. טעמים מעושנים (כמו של הפיצה המעושנת) יתאימו מאוד. אפשר להוסיף פרוסות דקיקות של ירקות שורש – תפוח אדמה, ארטישוק ירושלמי או סלק – הנמצאים בשיאם.

אביב – פיצה אביבית צריכה להיות צבעונית, ריחנית ומלאת שמחת חיים בדומה לאביב עצמו. אפשר לשלב בה ירקות ירוקים – אספרגוס, שעועית ירוקה, ברוקולי או תרד – ולהוסיף נגיעות צבע עם חצאי עגבניות שרי אדומות וצהובות.

קיץ – פיצות של קיץ הן קלילות ורעננות עם כמות מתונה של רוטב (או בלי רוטב כלל כמו הפיצה ביאנקה) תוספת של ירקות פריכים ותיבול שנותן רעננות, למשל עלי נענע שיונחו על הפיצה המוכנה. סלט ירוק ורענן שיוגש ליד הפיצה המוכנה ישלים את התמונה.

סתיו – הדלועים נמצאים בשיאם וצבעיהם הכתומים העזים משתלבים נהדר עם צבעי השלכת שבחוץ. חוץ מקוביות דלעת אפשר להוסיף לפיצה סתווית גם בצל סגול וגבינות עיזים ולהשתמש בתבלינים מחממים כמו אגוז מוסקט, קינמון ועוד...