דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות פיצה

תגידו איזו פיצה אתם אוהבים, ואגיד לכם מאיפה באתם

תגידו איזו פיצה אתם אוהבים, ואגיד לכם מאיפה באתם

מה שמונח על הפיצה חושף לא רק העדפה אישית, אלא הקשר תרבותי. האמריקאים מעדיפים את הפיצה שלהם עם בשר–בעשירייה הפותחת של התוספות האהובות בארה"ב תמצאו נקניקים שונים (בעיקר פפרוני), עוף ובייקון. גם האוסטרלים אוהבים פיצות בשריות, אבל הם מעדיפים את הבשרים המקומיים – קנגורו, תנין ואמו (הקרובה האוסטרלית של היען), והכל מתובל ברוטב ברביקיו. התוספת הפופולרית ביותר ברוסיה היא "מוקבה"–שילוב של סרדינים, מקרל, טונה וסלמון כבושים; וביפן תמצאו על הפיצות שילוב של דיונון, צלופח ומאיו ג'אגה – מיונז, תפוחי אדמה ובייקון.

ובישראל כמו בישראל –גם הפיצות הן כור היתוך קולינרי, ואפשר למצוא פיצה עם זעתר ולבנה לצד פיצה עם דג מלוח. חוקי הכשרות מבטלים את התוספות הבשריות בפיצות עם גבינה, ואת מקומן תופס מגוון ירקות שהוא ייחודי לפיצה הישראלית –לצד תוספות של זיתים ופטריות, שהן הפופולריות ביותר, אפשר למצוא גם חצילים, בטטה, קישואים, פלפלים ועוד...