דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

פתרונות אפייה

10 קטנות על בונז'ור

10 קטנות על בונז'ור

1. חברת בונז'ור הוקמה בשנת 1986 והיום היא נחשבת לחברה המובילה בתחום המאפה בישראל. 
 
2. בשנת 1990 החדירה בונז'ור לראשונה לישראל את הבגט. מאז ועד היום  מזוהה בונז'ור בתפיסת הציבור הישראלי עם הבגט.
 
3. במהלך השנים התרחב קו המוצרים של בונז'ור וכיום היא מייצרת ומשווקת מגוון עשיר הכולל למעלה מ- 150 מוצרים ביניהם: לחמים, לחמניות, בגטים, מאפים מתוקים ומלוחים, עוגות, עוגיות ועוד.
 
4. בשנת 2006 הקימה בונז'ור, בהשקעה של כ-9 מיליון דולר, מפעל חדש ומתקדם בעיר קריית גת. מרבית עובדי המפעל הם תושבי האזור בכלל וקריית גת בפרט.
 
5. בשנת 2007 נרכשה החברה על ידי קבוצת אסם וע"י חברת נסטלה הבינלאומית. רכישה זו העמידה את בונז'ור בחזית ידע בינלאומי וטכנולוגיה מתקדמת.
 
6. בשנת 2008 החל שיתוף הפעולה של בונז'ור עם החטיבה המקצועית של קבוצת אסם אסם נסטלה פרופשיונל. שיתוף פעולה זה מהווה זרוע אסטרטגית להרחבת פעילות החברה וממשיך את תנופת הצמיחה של החטיבה המקצועית, אשר הייתה הראשונה להציע ללקוחות השוק המקצועי מוצרי מאפה קפואים לאפיה במקום.
 
7. מקסימום טריות מוצרי המאפה של בונזו'ר מאפשרים לכל בית עסק: מסעדות, בתי קפה, בתי מלון, רשתות קייטרינג ועוד, לאפות על-פי צרכיו וכך להציע לקהל הסועדים והלקוחות מוצרי מאפה חמים וטריים שנאפו זה עתה.
 
8. בשנת 2010 הקימה בונז'ור קו מוצרים חדש על בסיס טכנולוגיית "אפוי חלקי", טכנולוגיה זו מעניקה לכל בית עסק פיתרון מושלם לצד מגוון רחב של יתרונות: חסכון בזמן ובאנרגיה, מקסימום זמינות, צמצום פחתים ועוד. (לינק למידע נוסף בנושא טכנולוגיית אפוי חלקי)
 
9. מוצרי בונז'ור נבחנים, על בסיסי קבוע, במבחני טעימה מול המתחרים וזוכים להצלחה באופן תדיר. בונז'ור משקיעה משאבים רבים בקווי הייצור במפעל ובציוד האפייה אצל לקוחותיה, עושה שימוש בחומרי גלם הטובים ביותר ומקפידה על תהליך ייצור קפדני במיוחד, בכדי לאפשר ללקוחותיה ליהנות ממאפים בעלי איכות גבוהה.
 
10. כיום בונז'ור פזורה בלמעלה מ- 2,000 נקודות בפריסה ארצית הן בשוק המקצועי והן בשוק הקמעונאי .