דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתפריט ניווט משני (מקש קיצור 5) דלג לתפריט ניווט ראשי (מקש קיצור 6) דלג לתפריט ניווט תחתון (מקש קיצור 7) דלג לצור קשר (מקש קיצור 8) דלג למפת האתר (מקש קיצור 9)

אירועים

כנס מקצועי הסעדת ילדים

מדי יום מוגשות 350,000 מנות לילדים בגנים ובבתי הספר באמצעות חברות קייטרינג מתמחות ברחבי הארץ. חברת אסם נסטלה פרופשיונל, החטיבה המקצועית של אסם, ערכה לראשונה בישראל כנס "קייטרינג ילדים" במלון ליאונרדו סיטי טאוואר ברמת גן. מטרת הכנס הייתה לאגד תחת קורת גג אחת את כל חברות ההסעדה המגישות אוכל לילדים במשך השבוע, בנושא תזונה נבונה, ותופעת ההשמנה בקרב ילדים. במסגרת הכנס השיקה החטיבה שני מוצרים חדשים בעלי ערך תזונתי גבוה: פתיתים אפויים עם חיטה מלאה ופתיתים אפויים עם עדשים חומות.

בכנס הוצגו נתונים מדאיגים על שיעור הילדים ובני הנוער הסובלים מהשמנת יתר בישראל. בדיקה שנערכה לפני כשנה מצאה כי 1 מכל 4 ילדים בישראל מגיל 5-7 מוגדר "שמן" ו-70 אחוז מהילדים השמנים בגילאי 6-10 יגדלו להיות מבוגרים שמנים. בדומה לשאר מדינות המערב, מידי שנה גדלים המספרים, זו הסיבה שהתגייסות חברות הקייטרינג לטובת שיפור המצב הינה הכרחית.  

אסם נסטלה פרופשיונל הפיקה את הכנס המקצועי, שבמסגרתו ניתנו לחברות ההסעדה כלים ומידע אודות תזונה נבונה לילדים, משמעות צריכה דגנים מלאים ועוד. כמו כן הוצגו מתודות ליישום המידע במנות המוגשות לילדים. בכנס השתתפו מספר חברות הסעדת ילדים בישראל ביניהן: קייטרינג אייל שלי מעפולה ,טיב וטעים ועוד, אשר התגייסו כולם למטרה משותפת של שיפור תזונת הילדים בישראל. עינת גולן, מנהלת שיווק קולינארי באסם נסטלה פרופשיונל, פתחה את הכנס וציינה כי מטרת הכנס היא להעניק לחברות ההסעדה את הכלים, הידע והמיומנויות הטובות ביותר, על מנת לספק לילדים את מנות מזינות  ואיכותיות יותר. בנוסף, ציינה גולן, כי אסם נסטלה פרופשיונל בחרה להשיק שני מוצרים חדשים בכנס, ואף שילבה אותם בארוחת הערב למשתתפים, על מנת להדגים ולהראות להם כיצד ניתן להשתמש במוצרים אלו.

מנכ"ל אסם נסטלה פרופשיונל: "לאור הנתונים המדאיגים, החלטנו לשים תשומת לב מיוחדת לנושא תזונת ילדים בשטח ובעבודה צמודה עם הלקוחות. הדבר בא לידי ביטוי הן באמצעות פיתוח מוצרים חדשים, והן על ידי הדרכות אישיות וקבוצתיות וכן מתן כלים ליישום."

מנהלת החדשנות בקבוצת אסם- אילנית קבסה הציגה בכנס מגמות מהעולם במפגש בין ילדים ומזון. בהרצאתה, הסבירה אילנית באילו שיטות פעולה כדאי לנקוט עם ילדים המסרבים לאכול סוגי מזון מסוימים, ונתנה דוגמאות לפעילויות של חברות הסעדה וחברות מזון מהעולם. בנוסף, הציגה קבסה בהרצאתה את שיטותיו המיוחדות של השף ג'יימי אוליבור והתגייסותו לעבודה עם חברות הקייטרינג על מנת לשפר את הערך התזונתי של המנות המוגשות לילדים.

הדיאטנית ומנהלת תחום התזונה באסם, נאווה רוזנפלד, הציגה נתונים אודות אחוז הילדים הסובלים מהשמנת יתר במדינת ישראל ובעולם כולו. בהרצאתה סיפרה נאווה, כי אחוז הילדים השמנים ביותר נמצא בתל אביב, וכי אחוז גבוה מהילדים הנמצאים במצב של השמנת יתר בגיל צעיר, יגדלו גם להיות מבוגרים בעלי משקל עודף. בהמשך, הדיאטנית שלומית דיליאון, סיפרה למשתתפי הכנס מהו המזון הנכון והמועדף לתת לילדים וחשיבות דגנים מלאים וסיבים תזונתיים בתפריט הילדים.

בסוך האירוע הוזמנו הלקוחות לארוחת ערב חגיגית על טהרת מנות גורמה שהוכנו על ידי השף איתן מזרחי , שכללה מגוון מנות בשילוב מוצרי הגלם האיכותיים של אסם נסטלה פרופשיונל. בנוסף, השיקה אסם לטובת בעלי הקייטרינג, משחק בשם "פתית", שנוער ללמד את הילדים מהם דגנים מלאים באופן חוויתי. כמו כן, תספק אסם נסטלה פרופשיונל לבעלי הקייטרינג הצגות לגני הילדים המדברים על תזונה נבונה באופן מרתק לילדי הגן.